STAŇ SE BUBNEM - Chci bubnovat, můžu a chci se to naučit!


PaedDr. Lubomír Holzer (1957)


Autor vlastní muzikoterapeutické metody. Zakladatel Muzikoterapeutického centra Dr. Lubomíra Holzera. Tři roky muzikoterapeutické praxe s dětmi a mládeží s postižením mentálním a zdravotním.

Celoročně probíhají muzikoterapie v těchto zařízeních a městech: Denní stacionář Akord – Praha 2, Vinohrady, Sluneční domov – Praha, Hloubětín, DDŠ a SVP Hrochův Týnec, MŠ, ZŠ a PŠ Znojmo, DD Znojmo,  Soukromá logopedická klinika Logo s.r.o. Brno,  Diakonie ČCE - středisko CESTA a ZŠ a MŠ speciální v Uherském Hradišti a DZP Na Bělince v Kunovicích – ve všech městech je celoroční možnost individuální a skupinové muzikoterapie i mimo stabilní místa.

Celoročně: další kurzy víkendové muzikoterapie pro potřebné, hledající i kráčející a kurzy bubnování v Praze, Brně, Olomouci, Uherském Hradišti, Hrochově Týnci a ve Znojmě. Bližší informace na e-mailu:  lubomir.holzer@seznam.cz
Nyní probíhají kurzy bubnování na džembé v Praze, Brně, Znojmě, Uherském Hradišti a v Hrochově Týnci

Studium muzikoterapie: Univerzita Palackého, Filozofická fakulta, Institut celoživotního vzdělávání - Mgr.Martina Friedlová: dálkové specializační studium muzikoterapie: tři semestry, vede Dr. Lubomír Holzer. Připravuje se studium muzikoterapie v Polsku od října 2009.

Rovněž pořádá přednášky o šamanství a vyučuje hru na etnické hudební nástroje a vibrační, rezonanční a šamanský       zpěv.  

 

16 let jako profesionální hudebník, herec, loutkoherec, hudební skladatel, textař a libretista. Nástroje: trombón, eufonium, kytara, zpěv, perkuse. Historické strunné hudební nástroje:cistra, brač, mandoloncello, saz, arabská loutna-oud, renesanční pozoun, bicí nástroje, perkuse, etnické hudební nástroje.
Orchestry a hudební seskupení: Kontraband Milana Svobody, Koryto, Holzerband, Kvinterna, Znamení dechu, NSVI-nezávislé sdružení volné improvizace, Originální pražský synkopický orchestr, Shamanic orchestra, Jagabab, bohatá koncertní činnost po celé Evropě, pravidelná práce v nahrávacích, televizních a rozhlasových studiích. Bohatá diskografie z různých žánrů: jazz, populární hudba, stará hudba, scénická hudba. Experimentální projekty, worldmusic, šamanská a muzikoterapeutická hudba, atd. 1988-1989 Ústřední loutkové divadlo, loutkoherec, 1991 a 1993 Divadelní pouť Praha, Střelecký ostrov. 1993-1997 divadlo Semafor, herec. Hudba a texty k písním pro uvedené kapely a Leonu Machálkovou. Výkonný producent desky L. Machálkové . Dlouholetá manažerská spolupráce s Leonou Machálkovou. Hudba k divadelním představením (Ostrava, Olomouc, Praha), scénickým realizacím, hudba k módní přehlídce Blanka Matragi 2002, Praha Žofín, hudba k performancím. Muzikál Pěna dní v divadle ABC, člen orchestru. Člen orchestru muzikálu Dracula. K muzikálu Kleopatra jako člen Shamanic orchestra nahrávka bubnových partů. K opeře Božská komedie: světová premiéra 3. 2. 2002, Státní opera Praha, autor hudby: M. Kumžák, L. Holzer: autor námětu a libreta, spoluautor scénáře, autor šamanských částí opery. Autor a protagonista koncertně divadelních, muzikoterapeutických představení Pohádky šamanské babičky, Bílý havran Kujkynaku a Šamanských příběhů, Strom šamanů - pohádek a příběhů na motivy příběhů severských lovců a šamanů.
V současné době aktivně : Shamanic orchestra-etno a world music, Kvinterna, Jagabab-hudba středověku, sólové koncerty a divadelní představení.